Otteluohjelma

Kaikki listallamme esitetyt otteluajat ovat Suomen aikaa. 

Perjantai, 6.5.2016

16:15 Ruotsi – Latvia, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 USA – Kanada, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Tsekki – Venäjä, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Suomi – Valko-Venäjä, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

Lauantai, 7.5.2016

12:15 Sveitsi – Kazakstan, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

12:15 Slovakia – Unkari, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

16:15 Norja – Tanska, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Ranska – Saksa, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Latvia – Tsekki, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Valko-Venäjä – USA, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

Sunnuntai, 8.5.2016

12:15 Kazakstan – Venäjä, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

12:15 Unkari – Kanada, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

16:15 Norge – Sveitsi, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Suomi – Saksa, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Ruotsi – Tanska, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Ranska – Slovakia, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

Maanantai, 9.5.2016

16:15 Latvia – Venäjä, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Valko-Venäjä – Kanada, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Ruotsi – Tsekki, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20.15 Suomi – USA, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

Tiistai 10.5.2016

16:15 Sveitsi – Tanska, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Slovakia – Saksa, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Kazakstan – Norge, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Unkari – Ranska, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

KESKIVIIKKO, 11.5.2016

16:15 Sveitsi – Latvia, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Slovakia – Valko-Venäjä, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Ruotsi – Kazakstan, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Suomi – Unkari, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

TORSTAI, 12.5.2016

16:15 Tsekki – Norge, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 USA – Ranska, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Venäjä – Tanska, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Kanada – Saksa, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

Perjantai, 13.5.2016

16:15 Tsekki – Kazakstan, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 USA – Unkari, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Tanska – Latvia, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Saksa – Valko-Venäjä, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

LAUANTAI, 14.5.2016

12:15 Norja – Ruotsi, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

12:15 Ranska – Suomi, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

16:15 Venäjä – Sveitsi, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Unkari – Valko-Venäjä, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Kazakstan – Latvia, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Kanada – Slovakia, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

SUNNUNTAI, 15.5.2016

16:15 Tanska – Tsekki, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Saksa – USA, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Sveitsi – Ruotsi, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Slovakia – Suomi, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

sunnuntai, 16.5.2016

16:15 Venäjä – Norge, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Kanada – Ranska, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Tanska – Kazakstan, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Saksa – Unkari, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

Maanantai, 17.5.2016

12:15 Tsekki – Sveitsi, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

12:15 USA – Slovakia, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

16:15 Latvia – Norge, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Valko-Venäjä – Ranska, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Venäjä – Ruotsi, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Kanada – Suomi, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

keskiviikko, 19.5.2016

16:15 Puolivälierä 1, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

16:15 Puolivälierä 2, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

20:15 Puolivälierä 3, Jääpalatsi, Moskova (A-lohko)

20:15 Puolivälierä 4, Yubileyny, Pietari (B-lohko)

 

perjantai, 21.5.2016

16:15 Välierä 1, Jääpalatsi, Moskova

20:15 Välierä 2, Jääpalatsi, Moskova

 

lauantai, 22.5.2016

16:15 Pronssiottelu Jääpalatsi, Moskova

20:45 Loppuottelu Jääpalatsi, Moskova